O Nas

Antererum to wciąż nowe miejsce w Krakowie, mimo że od otwarcia firmy w listopadzie 2014 roku minęło już trochę czasu.

Andrzej Dzierwa – nietypowy zegarmistrz z zamiłowania i pasji do tego zawodu. Z wykształcenia inżynier elektryk – absolwent AGH, po 13 latach pracy na uczelni odchodzi z niej i po zdaniu egzaminu jako samouk otwiera w 1983 roku swój pierwszy zakład.

W 1996 roku rozpoczyna pracę w Firmie Strojny – organizuje i prowadzi serwis zegarków szwajcarskich. W czasie tych 18 lat odbył jako jedyny zegarmistrz z terenu Małopolski 7 szkoleń organizowanych przez szwajcarskie firmy TissotCertinaLonginesRado-OmegaMaurice-Lacroix, w ich własnych ośrodkach szkoleniowych. Szkolenia te traktuje jako wysokiej klasy studia podyplomowe, a zdobytą wiedzę wykorzystuje w pracy zawodowej i chętnie dzieli się nią z każdym zainteresowanym. Jako miłośnik historii pomiaru czasu chętnie dzieli się swoją wiedzą – pisze artykuły do prasy, spotyka się z młodzieżą szkolną i dziećmi w przedszkolach. Był gościem Radia Kraków, gdzie w cotygodniowych audycjach opowiadał o historii pomiaru czasu.

Certyfikaty

Robert Urbański – złotnik i jubiler od 40 lat. Dyplom Czeladnika, a następnie Mistrza, obronił w Krakowskiej Izbie Rzemieślniczej, pracując w Artystycznej Pracowni Złotniczej Janusza Kowalskiego, . Ponad dwadzieścia lat spędził w słynnym niegdyś warsztacie Juliana Koska. Od 9 lat prowadzi własną pracownię i antykwariat przy placu Inwalidów. Jest znawcą starej biżuterii. Dzięki nabytemu doświadczeniu z należytą uwagą podejmuje trudne wyzwania naprawy i konserwacji, przywracając dawny blask powierzonym obiektom dawnych mistrzów. Naprawia także nową biżuterię oraz podejmuje się wykonania obiektów na zamówienie, również według projektów własnych P.T. klientów. Chętnie służy radą i pomocą w określeniu wartości  powierzonych przedmiotów. Współpracując w tym samym miejscu z Andrzejem Dzierwą, zajmuję się również odnową kopert i bransolet starych zegarków.

Opinie naszych Klientów

Opinie

Kuba W.

★★★★★

Pan Andrzej to pasjonat i profesjonalista. Szczerze polecam jego usługi. Posiada ogromną wiedzę i chętnie dzieli się nią z klientami. W mgnieniu oka ocenił stan mojego zegarka, doradził jak o niego dbać i na co zwracać uwagę. Z pewnością wrócę

Gabriel J.

★★★★★

Świetna obsługa, cena uczciwa, ogromna wiedza Pana świadczącego usługę nie jest przekuwana na wykorzystywanie niezaznajomionych z tematem klientów. Myślę, że słowa „mógłbym wykonać tę usługę, ale wiem, że klient będzie niezadowolony (zegarek był w stanie nie do odratowania), więc nie zrobimy tego” oddają najlepiej podejście panujące w tym miejscu. Byłem 4 lub 5 raz i na pewno wrócę.

Joanna K.

★★★★★

Przemiła obsługa, korzystałam z usługi jubilera Pana Roberta, poszerzał mój pierścionek zaręczynowy (trudna praca bo oczko to macica perłowa i może pęknąć) i obrączkę: profesjonalista. Jeszcze wypatrzyłam piękną starą bransoletę i napewno ją kupię. Polecam serdecznie .